Programy pro vzdělávací zařízení zdarma

Co máme udělat, abychom získali program zdarma?

Zaslat email s požadavkem / typ programu, kontakt a adresa školy/ na info@vandaastanda.cz
nebo telefon 777 276 282

Další informace: www.viscojis.cz, www.bezpecnostpotravin.cz

1. PREventivní triky k použití elektriky pro 1. stupeň pražských základních škol

Hudebně zábavný pořad pro první stupeň základních škol, věnující se bezpečnosti při používání elektrického proudu. Hlavními tématickými okruhy jsou - elektrika doma / el.spotřebiče v koupelně, kuchyni.../, elektrika venku /neznámé vodiče spadlé na zem, nebo ze země čnící/, opravy / výměna žárovky.../, šetření energií /úsporné žárovky, spotřebiče ve "spícím" režimu/. Písničky mají moderní aranžmá a i stylově odpovídají cílové skupině dětí. Délka pořadu je cca.50min. Pořad je určen výhradně základním školám na území hlavního města Prahy - poštovní směrovací číslo školy musí začínat číslicí 1. Škola obdrží CD s písničkami z programu - písničky zdarma ke stažení na tomto webu v rubrice Co bude/Písničky pro děti.
Pořad vyprodukovala agentura AURA PONT spolu se skupinou Vanda a Standa a jeho výrobu i realizaci financuje Pražská energetika a.s.

PREventivní triky k použití elektriky

2. PREventivní triky k použití elektriky pro pražské mateřské školy

Program zábavnou formou seznamuje děti předškolního věku s bezpečným a hospodárným využíváním elektřiny. Nenásilnou formou si děti vštěpují základní pravidla bezpečného zacházení s elektřinou a v textech písniček si je opakují. Témata související s bezpečností: rozpálená žehlička, sporák, trouba a jiné spotřebiče, sloty dvd a videopřehrávačů, tekutiny u elektrických zařízení, kabely v domácnosti, nezakrýváme el. spotřebiče, neotáčíme a nemačkáme spínače a ovladače v bytě, necákáme v koupelně a než sáhneme na el. vypínač musíme si osušit ruce, ucpávky v zásuvkách...

Program trvá 40 min. a je určen mateřským školám, jejichž PSČ začíná číslicí 1. Každá školka dostává CD s písničkami z programu /jsou i na tomto webu v rubrice Písničky/ a každé dítě stolní hru pro celou rodinu.... Program můžete obejdnat na telefonu 777 276 282, příp. mailem na info@vandaastanda.cz nebo na www.pre.cz/pro-skoly

PREventivní triky k použití elektriky pro pražské mateřské školy I. PREventivní triky k použití elektriky pro pražské mateřské školy II.

 

PREventivní triky k použití elektriky pro pražské mateřské školy III.

3. Přijede k nám návštěva

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství nabízí Mateřským školám hudebně zábavný program dvojice Vanda a Standa Přijede k nám návštěva zaměřený na zdravou výživu a hygienu při stravování.
Program vznikl v rámci realizace projektu Ministerstva zemědělství ČR Informační centrum bezpečnosti potravin a byl volně zpracován na téma 5 klíčů k bezpečnému stravování Světové zdravotnické organizace (WHO).

Dětem se v průběhu programu vštěpují základní hygienické zásady např. mytí rukou před jídlem a po toaletě, umývání ovoce a zeleniny atd. Děti se formou hry dozvědí, proč nemají jíst nahnilé ovoce, zeleninu, proč nemají jíst potraviny, které našly, nebo jim spadly na zem, proč nemají jíst potraviny, které mají porušený obal, proč nemají pít vodu z řeky, atd.

Kontaktujte: Olaf Deutsch 227 010 249, 607 886 278, olaf.deutsch@mze.cz

Z pořadu BIO TOP
© foto Olaf Deutsch

Partneři dotovaných programů

UZEIMinisterstvo zemědělství MZCR PRE

 


Hudebně zábavný program pro děti MŠ „Přijede k nám návštěva“ je realizován za finanční podpory dotačního programu Ministerstva zdravotnictví „Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví“ 2013, projekt č. 10305 „Informační kampaň na téma WHO 5 klíčů k bezpečnému stravování, hygiena při manipulaci s potravinami a zdravá výživa“.

 
 
pořady pro dospěláky